امروز    جمعه , 23/آذر/1397   Friday , 14/December/2018  - 

ضرورت توجه دولت به بخش کشاورزی شهرستان ملکشاهی

Share/Save/Bookmark

شهرستان ملکشاهی دارای ظرفیتهای بالایی در بخش کشاورزی و باغداری است و توجه ویژه به این بخش در شهرستان ضرورتی انکارناپذیر است.

به گزارش ملکشاهی خبر، کشاورزی به عنوان عمده ترین تامین کننده نیازهای اولیه بشر مورد توجه بوده است.

با وجود صنعتی شدن جهان امروز، هیچ زمان از اهمیت کشاورزی کم نشده و هنوز هم بخش کشاورزی در رشد و توسعه اقتصادی کشورها نقش مهمی دارد.

بخش کشاورزی نسبت به سایر بخش‌های اقتصادی از کاربری بالا و توان اشتغالزایی مناسب‌تری برخوردار  و به واسطه تنوع محصولات امکان ارزآوری آن از طریق صادرات و صرفه‌جویی ارزی در کاهش واردات می‌تواند به عنوان شاخصه مهم آن ارزیابی شود. در  ملکشاهی   بخش وسیعی از جامعه به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

شهرستان ملکشاهی  واقع در استان ایلام با داشتن آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز دارای ظرفیتهای بالایی در بخش کشاورزی است.

ازجمله مشکلات بخش کشاورزی شهرستان ملکشاهی عدم  دسترسی  به آب برای ایجاد مزارع آبی است که با توجه به منابع آبی شهرستان، این معضل با حمایت دولت و آبرسانی به مزارع قابل حل است.

باتوجه به اهمیت و ضرورت بخش کشاورزی در اقتصاد و تولید شهرستان ملکشاهی، متاسفانه دولت اقدام مناسبی در جهت رشد این حوزه انجام نداده است که از جمله می توان به عدم توجه به پروژه آبرسانی به شهرستان ملکشاهی اشاره کرد.

عدم پرداخت به موقع بهاء گندم و جو کشاورزان توسط دولت باعث شده تا کشاورزان این شهرستان نسبت به تولید رغبت کمتری داشته باشند.

شهرستان ملکشاهی از نظر محصولات باغی و کشاورزی از تنوع برخوردار است، اما نبود صنایع تبدیلی و کم توجهی مسئولان برای ارائه راهکارهای مناسب در راستای ایجاد صنایع جانبی و تبدیلی، حاصل دست رنج کشاورزان و باغداران منطقه با قیمت پایین صادر می گردد.

شهرستان ملکشاهی به سیلوهای مناسب برای ذخیره طولانی تر محصولات کشاورزی نیاز دارد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید