امروز    جمعه , 23/آذر/1397   Friday , 14/December/2018  - 

رزمایش جمهوری آذربایجان برای مقابله با تهدیدهای بالقوه

Share/Save/Bookmark

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از برگزاری رزمایشی با حضور بیش از 20 هزار پرسنل و انبوهی از ادوات نظامی که تمرین شبیه سازی شده برای مقابله محتمل با ارمنستان است، خبر داد.

خبرگزاری فارس: رزمایش جمهوری آذربایجان برای مقابله با تهدیدهای بالقوه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمهوری آذربایجان قصد دارد تا چند روز دیگر رزمایش بزرگی را  با شرکت گسترده نیروها و تجهیزات نظامی برگزار کند.

خبرگزاری «ترند» روز شنبه به نقل از وزارت دفاع این کشور نوشت که قرار است این رزمایش خلال 17 تا 22 سپتامبر (دوشنبه تا شنبه آینده) برگزار شود.

در این رزمایش که به محل برگزاری آن اشاره‌ای نشده، بیش از 20 هزار پرسنل، 200 دستگاه تانک و دیگر خودروهای زرهی، 120 راکت و توپخانه ‌با کالیبر متفاوت، سامانه‌های چندمنظوره پرتاب راکت و خمپاره و نیز 30 فروند هواپیما شرکت خواهند کرد.

در بخشی از این رزمایش تمرین پیشروی تانک‌ها به سمت یگان‌های نظامی در منطقه ناگورنو-قره‌باغ و همچنین شلیک راکت و حمله‌های هوایی تمرین می‌شود.

این درحالی است که خبرگزاری «آناتولی» از برگزاری رزمایش مشترک نیروهای هوایی ترکیه و جمهوری آذربایجان با عنوان «شاهین تورآز-2018» در ترکیه خبر داد.


تصویری از رزمایش هوایی آذربایجان و ترکیه

وبگاه نیروهای مسلح ترکیه اعلام کرد که رزمایش هوایی ترکیه و جمهوری آذربایجان تمرین نظامی مشترکی با عنوان «شاهین تورآز-2018» را به میزبانی ترکیه برگزار کردند.

در زمینه و فعل و انفعال‌های مرزی بین باکو و ایروان، آذربایجان شنبه شب به وقت تهران مدعی شد که ارتش ارمنستان مناطق مسکونی در «تووز»، «ترتر» و «آغدام» در جمهوری آذربایجان و در نزدیکی خط مرزی بین دو کشور را هدف قرار داده است.

نبرد ناگورنو-قره‌باغ پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق از سال 1988 آغاز شد. قره‌‌باغ، منطقه‌ای در همسایگی ایران در ناحیه شمالی است و ریشه اختلاف این دو کشور بر سر مسئله  «ارضی» است و به عبارت دیگر جمهوری آذربایجان و ارمنستان هرکدام این منطقه را جزئی از خاک خود می‌دانند. این نبرد تاکنون صدها کشته و مجروح برجا گذاشته است.

انتهای پیام/

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید