امروز    جمعه , 23/آذر/1397   Friday , 14/December/2018  - 

تالاب سیاب درویش در ملکشاهی احیاء می شود

Share/Save/Bookmark

 

مدیر محیط زیست ملکشاهی گفت :عملیات اجرایی احیای تالاب سیاب درویش که درنیمه تابستان سال جاری به دلیل خشکسالی و کاهش باران نیمه خشک شده بود، در دست اجرا قرار گرفته است.

 

به گزارش ملکشاهی خبر، "رضا عدالت جو"؛ مدیر محیط زیست شهرستان ملکشاهی گفت: :پس از پیگیری های مستمر کار احیاء تالاب باارزش سیاب درویش در قالب یک پروژه سه ماهه مصوب و اجرایی شد.

وی اظهار کرد: هم اکنون این پروژه با احداث مخزن ذخیره آب و لوله گذاری با پیشرفت 60 درصدی در حال احداث است که تا ماه اینده به بهره برداری خواهد رسید .

عدالت جو افزود : با اتمام این پروژه در فصول پر آب و بارندگی میزان قابل توجهی از آب رودخانه ذخیره و در فصول کم اب به تالاب تزریق می شود .

مدیر محیط زیست ملکشاهی با اشاره به اهمیت اکوسیستمی این تالاب گفت : تالاب سیاب درویش مامن و مکان زندگی تعداد قبل توجهی از پرندگان و حیوانات است که در صورت خشک شد باعث تلف شدن حیات وحش و خسارت جبران ناپذیر به محیط زیست منطقه خواهد شد.

وی اضافه کرد : تالاب سیاب درویش به عنوان یک نقطه گردشگری منحصربه فرد در صورت سرمایه گذاری و معرفی در سطح استان می تواند در رونق اقتصادی مردم اهالی روستاهای مجاور آن نقش آفرین باشد.

تالاب سیاب درویش با وسعت 3 هزار متر مربع در یک کیلومتری روستای سیاب درویش از توابع بخش گچی شهرستان ملکشاهی قرار دارد.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید