امروز    چهارشنبه , 01/فروردين/1397   Wednesday , 21/March/2018  - 

رونق اقتصاد مقاومتی با خرید نوشت افزار ایرانی

Share/Save/Bookmark

با خريد محصولات ساخت و توليد داخل بويژه در اقلام نوشت افزاري، به راحتي مي توان به رونق اقتصاد ملي و تحقق اقتصاد مقاومتي كمک کرد.

 

به گزارش ملكشاهي خبر، فصل پاییز هم مانند دیگر فصل‌ها، باشکوه است؛ فصل برگ‌ ریزان درختان، فصل گذر از گرمای تابستان و سرشار از زیبایی‌ها؛ و در کنار این ابهت، آغاز فصل رویش علم و شکوفایی دانش است.

هر ساله در آستانه مهرماه، دانش آموزان و دانشجويان براي تهيه لوازم التحرير سری به مغازه های نوشت افزار فروشي مي زنند و هر كس مناسب سن و مقطع تحصيلي خود اقدام به خريد وسايل مدرسه و دانشگاه مي كند.

مشاهده دانش‌آموزان قد و نیم قد با لباس و کیف مدرسه در کوچه‌ها و خیابان‌ها، انسان را به وجد می‌آورد و اگر سال‌های سال از دنیای میز و نیمکت و مدرسه فاصله گرفته باشید، غربت و دلتنگی خاص در گوشه دل‌های‌تان و یک یادش بخیر و خوش به حالشان در زبان‌ها، نقش خواهد بست.

كيف، كتاب، دفتر، خودكار، مداد و صدها قلم ابزار ريز و درشت ديگري كه در مقوله لوازم التحرير مي گنجند در اين مغازه ها در معرض خريد مشتريان هستند، هر كدام با برند يا "كالانما"ی خاصي و ساخت كشوري، بسياري از آنها هم ساخت كشور خودمان ايران هستند البته  ارزانتر و با كيفتي مشابه و حتي بهتر از نوع خارجي آن.

سال تحصیلی جدید نزدیک است، و بی شک همه دانش آموزان نیازمند خریداری لوازم التحریر برای طول سال هستند.

اگر به جای آنکه نوشت افزار خارجی خریداری کنند و باعث خروج ارز از کشور شوند، نوشت افزار ایرانی خریداری کنند، علاوه بر اینکه هزاران جوان ایرانی مشغول به کار خواهند شد، از تعطیلی واحدهای تولیدی کشور که در معرض هجوم اجناس قاچاق و خارجی هستند،جلوگیری می‌شود.

البته نیازی نیست هر جنس بی‌کیفیتی را خریداری کنیم؛ اما‌ کالاهای با کیفیت ایرانی کم نیستند، پس می توانیم با هم به وظیفه ملی خود عمل کنیم و به عنوان یک ایرانی، دست در دست هم دهیم و با آغاز فصل مدارس فقط نوشت افزار ساخت وطن با نمادهای ایرانی بخریم.

با خريد محصولات ساخت و توليد داخل بويژه در اقلام نوشت افزاري، به راحتي مي توان به رونق اقتصاد ملي و تحقق اقتصاد مقاومتي كمک کرد.

مارک يا به قولي برند كه اغلب آنها صرفا تبليغاتي مي باشند متاسفانه بخش عظيمي از بازار لوازم التحرير را اشغال كرده اند و دانش آموزان نيز از كيفيت پايين آنها و اهداف تهاجم فرهنگي كنار آنها غافل هستند و در اين خصوص آگاهي بيشتر والدين و زمينه سازي رسانه اي و فرهنگي ضروري خواهد بود. علاوه بر اين در راستاي حمايت از كالاي ايراني از هدررفت سرمايه هاي داخلي نيز جلوگيري خواهد شد.

در مجموع مي توان گفت كه جستجوي  كالای "لوكس"تر و"فانتزی تر" و خريد كالايي كه صرفا عنوان "خارجي" يا ساخت خارج روی آن درج شده است،  موضوعي قابل تامل براي آسيب شناسي بيشتر است.

انتهای پیام/س

افزودن نظر


آخرین اخبار

اخبار پربازدید